Baza wiedzy

Pożyczki na dowód

[wbsft type=”porównywarka bez rrso”]

Pożyczka na dowód przez internet obecnie jest powszechnie dostępnym i bardzo popularnym produktem finansowym. Aktualnie ten rodzaj pożyczki oferuje kilkadziesiąt różnych działających online firm pozabankowych. Co warto wiedzieć o tym rodzaju zapożyczenia, czym tak właściwie jest pożyczka na dowód przez Internet, kto może ją otrzymać i na jaką kwotę można zaciągnąć taka pożyczkę? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się poniżej.

Co oznacza pożyczka na dowód przez Internet?

Termin „pożyczka na dowód przez Internet” sugeruje, że pomoc finansową w ramach jej oferty można otrzymać online, bez wychodzenia z domu i dostarczania danej firmie zaświadczeń od pracodawcy potwierdzających zatrudnienie, wystarczy jedynie dowód osobisty i deklaracja dotycząca osiąganych przychodów. Jest to niewątpliwie najbardziej komfortowy dla klienta sposób na szybkie otrzymanie środków finansowych w nagłej potrzebie. Warto wcześniej przemyśleć wysokość pożyczki i zapoznać się z regulaminem danej instytucji pożyczkowej, aby uniknąć ewentualnego zakłopotania i wątpliwości po zaciągnięciu takiego zobowiązania. Jednakże należy mieć także na uwadze, że samo posiadanie dokumentu tożsamości nie gwarantuje udzielenia pożyczki.

Pożyczka na dowód przez Internet – dla kogo jest przeznaczona?


Pożyczki na dowód osobisty przez Internet to warta przemyślenia alternatywa dla osób, które nie są zatrudnione w oparciu o tradycyjną umowę o pracę, bądź utrzymują się z innych źródeł, jak np. stypendia, renta, alimenty, czy emerytura. W większości firm oferowana jest osobom posiadającym płynność dochodów oraz stabilną sytuację materialną. Jednakże u niektórych pożyczkodawców, pomoc finansową w postaci pożyczki na dowód mogą otrzymać osoby bezrobotne, bez zdolności kredytowej, jak również te z niskim scoringiem BIK.

Każda instytucja udzielająca pożyczki na dowód przez internet ma przygotowany swój regulamin weryfikacji klientów wnioskujących o pomoc finansową. Podejście takich firm jest zdecydowanie bardziej elastyczne niż banków i daje im znaczącą przewagę w przypadku pożyczek na niskie kwoty, jednakże należy spełnić kilka kluczowych warunków, które są niezbędne przy procesie udzielania pożyczki online.

  • Każdy pożyczkobiorca musi być pełnoletni i posiadać ważny dowód osobisty. W niektórych firmach próg wiekowy zaczyna się od 21 lat, jednak zdarza się, że dolną granicę stanowi wyższy próg – 25 lat. Przyczyną wymagania od klientów wieku powyżej 20 lat jest przeświadczenie, że nieco starsze osoby są bardziej odpowiedzialne i łatwiej im znaleźć pracę. Górna granica to przedział 65 – 75 lat – jest to związane z ewentualną perspektywą dodatkowego zarobku do renty czy emerytury na wypadek problemów pieniężnych utrudniających bądź zupełnie uniemożliwiających spłatę pożyczki.
  • Kolejnym kryterium jest posiadanie adresu zamieszkania na terenie kraju, a także obywatelstwo polskie, gdyż instytucje pozabankowe nie udzielają pożyczek osobom zamieszkującym poza terenem kraju. Jest to spowodowane obawą przed trudnościami w egzekwowaniu spłaty zadłużenia.
  • Pożyczkobiorca winien posiadać osobiste konto bankowe. Konto bankowe jest konieczne do przekazania pieniędzy klientowi oraz do przeprowadzenia weryfikacji danych osobowych klienta. Nie ma możliwości, aby pieniądze trafiły na konto należące do kogoś innego.
  • Numer telefonu komórkowego oraz skrzynka pocztowa email jest również bardzo istotna dla całego procesu wnioskowania i weryfikacji. Są to  obecnie dwa najpopularniejsze sposoby komunikacji którymi pożyczkodawcy z klientem.
  • Ostatnim niezbędnym warunkiem dostania pożyczki jest precyzyjne wypełnienie formularza rejestracyjnego. Szczególnie kluczowe jest poprawne wypełnienie wszystkich pól obowiązkowych oraz zgodność danych klienta z danymi z konta bankowego. Jedno niedopatrzenie, literówka, drobny błąd w numerze PESEL czy adresie, a wniosek o pożyczkę na dowód może w ogóle nie zostać rozpatrzony a pożyczka nie przyznana.

Zasada działania pożyczki na dowód przez Internet

Pierwszym krokiem w ubieganiu się o pożyczkę na dowód przez internet jest wybranie najbardziej korzystnej dla nas oferty pożyczki. Następnie należy złożyć wniosek na stronie internetowej wybranej instytucji. Online powinien być dostępny formularz rejestracyjny, który należy wypełnić. Należy zawrzeć w nim dane osobowe, kontaktowe oraz te dotyczące dochodów i wydatków, bądź mających wpływ na płynność i sytuacje finansową interesanta. Potwierdzenie tożsamości jest dokonywane poprzez wykonanie przelewu weryfikującego o dowolnej kwocie (może to być nawet 1 grosz) na rachunek firmy udzielającej pożyczki. Jeżeli dane są zgodne z danymi wprowadzonymi przez nas do formularza, można przejść dalej, do kolejnego etapu formalizowania pożyczki.

Kolejny krok jest najbardziej stresujący dla klienta, gdyż musi on poczekać na decyzję o odrzuceniu wniosku lub przyznaniu pożyczki. Zazwyczaj jest to czas do 15 minut  Decyzja  podejmowana jest na podstawie informacji zawartych w formularzu rejestracyjnym oraz danych z BIGów i BIK. Klient informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku lub jego odrzuceniu otrzymuje w formie maila lub SMS. W przypadku przyznania pożyczki, kwota przelewana jest  od razu na konto bankowe, z którego klient wykonywał próbny przelew  weryfikujący poprawność jego danych osobowych.


Pożyczka na dowód przez Internet – ile można pożyczyć i na jak długo?

Pożyczki zaciągane na dowód przez Internet najczęściej dotyczą niewielkich kwot i mają krótki termin spłaty. Jednakże możliwe jest także wzięcie pożyczki ratalnej, wtedy jej kwota będzie wyższa a termin spłaty rozłożony w czasie. W zależności od oferty, pierwszy typ pożyczki zazwyczaj należy spłacić do 90 dni pojedynczym przelewem. Gdy pożyczka jest ratalna termin spłaty może być rozłożony nawet na 3 lata. Dostępne są zarówno krótkoterminowe jak i długoterminowe pożyczka na dowód przez Internet.

Maksymalna kwota zadłużenia jest kwestią indywidualną i zależy od oferty danej firmy finansowej. Jednakże wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firmy pożyczkowe umożliwiają już pożyczki nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ile kosztuje pożyczka na dowód przez Internet?

Rynek pożyczek na dowód przez Internet, oferowanych przez pozabankowe instytucje finansowe jest bardzo rozbudowany i wciąż dynamicznie się rozwijający. Zapotrzebowanie na pożyczki stale rośnie, co chwilę powstają nowe firmy mających w swojej ofercie pożyczki online na dowód. Nic dziwnego – jest to sposób prosty, szybki, a także niedrogi umożliwiający rozwiązanie przejściowych trudności finansowych.

Bardzo duża ilość firm pożyczkowych w swoich ofertach dla nowych klientów umożliwia wzięcie pierwszej pożyczki całkowicie za darmo, bez jakichkolwiek dopłat. W pozostałych instytucjach całkowity koszt pożyczki to suma jej kwoty i prowizji za udzielenie, której wysokość około 20 – 35% kwoty pożyczki. Na wielu stronach internetowych dostępne są kalkulatory kosztów pożyczek oraz porównywarki ofert, co może w zdecydowany sposób ułatwić wybór odpowiedniej dla klienta oferty instytucji finansowej.

Rate this post
Pośrednik finansowy

Related Posts

Pożyczki Pozabankowe

Pożyczka pozabankowa to taki typ pożyczki, w której osoba prywatna bądź instytucja finansowa przekazuje określoną kwotę na rzecz pożyczkobiorcy na określony bądź nieokreślony czas. Dokładne warunki spłaty pożyczki…

pożyczka przez internet bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczki przez Internet bez zaświadczeń o dochodach

Produkty finansowe tworzone przez placówki pozabankowe z roku na rok zwiększają swoją dostępność dla osób, które nie mogą liczyć na kredyt w tradycyjnym banku. Zarówno kwoty pożyczek, ich…

Pożyczki w 15 minut przez internet

[wbsft type=”porównywarka bez rrso”] Szybka pożyczka w 15 minut. Czy to możliwe? Pożyczka jest często wybawieniem dla osób, które są w ciężkiej sytuacji: muszą zapłacić zaległe rachunki bądź…