Ranking Kredytów Mieszkaniowych

Poniżej ranking kredytów mieszkaniowych



Czy kredyt hipoteczny jest dla Ciebie?

Chcesz kupić mieszkanie, ale nie masz wystarczającej kwoty, aby pokryć wszystkie koszty związane z tą transakcją? Zanim zwrócisz się do agenta nieruchomości, warto abyś rozważył wzięcie pożyczki w banku na zakup nieruchomości. Aby zwrócić się do banku, musisz posiadać zdolność kredytową, czyli przedstawić odpowiedni dowód na to, że posiadasz stały dochód. Najlepszym gwarantem na to że w najbliższym czasie nie utracisz dochodu jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Dla banku taki dokument będzie podstawowym warunkiem, aby móc złożyć wniosek o przyznanie kredytu. Dodatkowo musisz udokumentować wysokość swoich zarobków. Dzięki temu zostanie wyliczona maksymalna kwota, jaką bank może Ci przyznać na zakup domu, lub mieszkania. Wiarygodność przed bankiem można zwiększyć, rezygnując z prowadzenia kart kredytowych, czy też zablokowanie możliwości brania kredytu.

Czy kredyt hipoteczny to dobry pomysł?

Kredyt hipoteczny jest bardzo popularnym narzędziem zakupu mieszkania. Mało kogo w naszym kraju stać na zakup lokal mieszkaniowy bez zaciągania kredytu. W związku z jego opłacalnością dla banku, jest to obecnie obok kredytu studenckiego najtańszy produkt finansowy. Jego oprocentowanie, jest niższe niż 5%, a rozłożenie rat na bardzo długi okres czasu, pozwala na wzięcie pożyczki bez zrujnowania swojej sytuacji finansowej. Niektórzy doradcy finansowi mówią że optymalne dla naszej kieszeni jest to, aby kredyt wynosił do 40% miesięcznego budżetu.  Kredyt mieszkaniowy jest na pewno lepszym pomysłem niż długi konsumpcyjne, których oprocentowanie zaczyna się od kilkunastu a kończy na nawet kilkuset procent.

Kredyt pod hipotekę, jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie przewidują w przyszłości drastycznego pogorszenia sytuacji materialnej, czy zdrowotnej. Dodatkowo, przy okazji zaciągania takiej pożyczki, warto zabezpieczyć się na wypadek utraty pracy. W tym celu trzeba opłacać dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu w przypadku utraty pracy, kredyt jest opłacany z ubezpieczenia przez dany okres czasu, zwykle na rok.

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad wzięciem kredytu mieszkaniowego, musisz wziąć pod uwagę wszystkie możliwe do przewidzenia, trudne sytuacje, jakie mogą się zdarzyć w niedalekiej przyszłości.

 Jak wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne różnią się od siebie w wielu aspektach. Aby wybrać odpowiedni, musisz dokładnie poznać oferty banków, oferujących takie kredyty. Musisz wziąć pod uwagę, jak wysoką kwotę wkładu własnego będzie wymagał bank. Są bowiem dwa progi – 10% wartości nieruchomości i 20%. Będziesz musiał dodatkowo pamiętać, że wkład własny, to nie jedyne koszty, jakie będziesz musiał ponieść w związku z  kupnem mieszkania lub domu.  Są również inne koszty notarialne i transakcyjne, z którymi trzeba się liczyć.

Jeżeli posiadasz większą sumę pieniędzy, to warto jest wpłacić większy wkład własny. Na początek musisz faktycznie zapłacić więcej ale pod kątem całego okresu kredytowania, oszczędzisz dosyć pokaźną sumę na kosztach kredytu.

Drugim sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest rozłożenie kredytu na możliwie najkrótszy okres. Co prawda, miesięczna rata będzie wyższa, ale tak jak w przypadku wkładu własnego, w kontekście całego kredytu, można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wybór banku, do którego się zwrócimy, jest sprawą indywidualną. Kryterium wyboru odpowiedniej oferty kredytowej może być wiele. Możesz wybrać kredyt z najniższą ratą miesięczną, najmniejszą łączną kwotą spłaty kredytu, lub bez prowizji, którą musisz zapłacić po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Porównanie kredytów hipotecznych – kredyty mieszkaniowe

10 najlepszych ofert kredytów hipotecznych – od najniższej miesięcznej raty kredytu
– kwota kredytu: 200 000 złotych

1. Bank Pocztowy „pocztowy kredyt mieszkaniowy”

Rata kredytu: 920 zł
RRSO: 3,78%
Marża: 1,89%
Prowizja:
 1%
Kwota do spłaty: 328 374 zł

2. BGŻ NBP PARIBAS „Kredyt hipoteczny”

Rata kredytu: 912 zł
RRSO: 4,14%
Marża: 
1,90%
Prowizja: 
5%
Kwota do spłaty: 
328 779 zł

3. Bank Pekao „Kredyt hipoteczny”

Rata kredytu: 929 zł
RRSO: 
3,96%
Marża: 
2,05%
Prowizja: 
1,15%
Kwota do spłaty:
 334 964 zł

4. Eurobank „Kredyt hipoteczny niski procent”

Rata kredytu: 933 zł
RRSO: 4,0%
Marża: 2,09%
Prowizja: 
1,0%
Kwota do spłaty: 336 750 zł

5. PKO Bank Polski „Własny kąt”

Rata kredytu: 941 zł
RRSO: 
3,98%
Marża:
 2,16%
Prowizja:
 0%
Kwota do spłaty: 
339 441 zł

6. Millennium Bank „Kredyt mieszkaniowy”

Rata kredytu: 946 zł
RRSO: 
4,03%
Marża: 2,20%
Prowizja: 0%
Kwota do spłaty: 341 422 zł

7. BOŚ Bank „Kredyt hipoteczny”

Rata kredytu: 946 zł
RRSO: 4,20%
Marża: 2,20%
Prowizja: 2%
Kwota do spłaty: 341 136 zł

8. Credit Agricole „Kredyt hipoteczny”

Rata kredytu: 946 zł
RRSO: 4,20%
Marża: 2,20%
Prowizja: 2%
Kwota do spłaty: 341 282 zł

9. Santander „Kredyt mieszkaniowy”

Rata kredytu: 956 zł
RRSO: 4,34%
Marża: 2,29%
Prowizja: 2,50%
Kwota do spłaty: 344 867 zł

10. Raiffeisen POLBANK „elastyczny kredyt hipoteczny”

Rata kredytu: 956 zł
RRSO: 4,16%
Marża: 2,29%
Prowizja: 0%
Kwota do spłaty: 345 954 zł