Ranking Kredytów Samochodowych

Sprawdź nasz ranking kredytów samochodowych:

Jak działają kredyty samochodowe i czy warto skorzystać z ranking kredytów samochodowych?

Zakup samochodu to finansowe wyzwanie, na szczęście możliwe jest zaciągnięcie kredytu na ten cel. Nie trzeba już odkładać pieniędzy, by cieszyć się wymarzonym pojazdem. Finansowanie zakupu samochodu z kredytu samochodowego możliwe jest w przypadku pojazdu nowego, jak i używanego. Aktualnie oferty banków na kredyty samochodowe umożliwiają zakup różnego typu pojazdów:

  • samochodów,
  • przyczep,
  • motocykli,
  • skuterów,
  • quadów,
  • traktorów,
  • a także maszyn budowlanych i łodzi motorowych.

Podstawowym warunkiem jest, by pojazd posiadał ważny dowód rejestracyjny. Środki finansowe uzyskane w ramach kredytu samochodowego muszą zostać przeznaczone na zakup konkretnego towaru, czyli pojazdu. Kredyty samochodowe to kredyty na określony cel. Finansowaniu podlegają pojazdy zakupione od osób fizycznych, autoryzowanych dealerów, od firmy niezajmującej się sprzedażą pojazdów, a także w komisie. Można uzyskać kredyt samochodowy na ponad 100% wartości pojazdu np. 125%, a resztę środków przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup opon do auta.

Kredyt samochodowy ze standardowym sposobem spłaty

W ofertach instytucji finansowych znajdziemy różne rodzaje kredytów na zakup pojazdu. Możemy je wyróżnić ze względu na sposób spłaty zobowiązania. Jednym z nich są standardowe kredyty samochodowe spłacane w zwykle równych, comiesięcznych ratach kapitałowo-odsetkowych przez okres określony w treści umowy. W swojej konstrukcji ten rodzaj kredytu nie różni się znacząco od klasycznych kredytów gotówkowych.

Kredyt samochodowy 50/50

Inny rodzaj kredytów przeznaczony jest dla osób, które zgromadziły już jakieś środki na zakup pojazdu, jednak nie są one wystarczające do jego realizacji. To jednoratowe kredyty samochodowe. Może być to kredyt 50/50, w przypadku którego przed odbiorem pojazdu należy wpłacić połowę wartości pojazdu, a dopiero po roku pozostałą kwotę. Tę drugą część można też rozłożyć na raty.

Kredyt samochodowy z ratą balonową

To kredyt z możliwie niskimi ratami na początku okresu kredytowania i ostatnią ratą tzw. ratą balonową w wysokości od 10 do 50%. Kredytobiorca, który zakupił samochód na kredyt z takim systemem spłaty, gdy nadejdzie czas na uregulowanie raty balonowej, może przekazać auto dealerowi (po cenie rynkowej) i wziąć kolejny kredyt na inny pojazd. Alternatywnie może zostawić pojazd i ratę balonową rozłożyć na raty lub po prostu zapłacić jednorazowo całą kwotę ostatniej raty i w ten sposób zamknąć kredyt.

Dwa ostatnie rodzaje kredytów udzielane są głównie przez autobanki, czyli instytucje powiązane z importowaniem samochodów konkretnych marek.

Co wyróżnia kredyty samochodowe? ranking kredytów samochodowych

Należy zauważyć, że kredyty samochodowe są dość podobne do mieszkaniowych. Konkretnie w kwestii zabezpieczenia. Instytucje finansujące zakup samochodu stosują najczęściej:

  • przewłaszczenie na zabezpieczenie,
  • zastaw rejestrowy,
  • cesję z polisy AC.

Sprawdź też nasz ranking kredytów samochodowych.

To zabezpieczenie na wypadek braku spłaty kredytu. Dzięki niemu kredyty samochodowe są tańsze, a przez to bardziej opłacalne od tradycyjnych kredytów gotówkowych.

Przewłaszczenie na zabezpieczenie polega na tym, że kredytobiorca przenosi na kredytodawcę własność określonego składnika swojego majątku, którym w przypadku kredyt samochodowego jest pojazd, z przyzwoleniem na zaspokojenie wierzyciela (kredytodawcę) z tego składnika, jeśli kredytobiorca nie wywiąże się z umowy i nie spłaci zobowiązania w terminie. Zastaw rejestrowy podlega odnotowaniu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu i umożliwia zabezpieczenie wykonania świadczenia z tytułu wierzytelności przysługującej kredytodawcy wobec kredytobiorcy. Cesja z polisy AC oznacza, że jeśli pojazd zostanie skradziony lub zniszczony, pieniądze z polisy trafią do kredytodawcy w celu spłaty zobowiązania, zapis o cesji ubezpieczenia na rzecz instytucji finansowej widnieje w umowie ubezpieczeniowej.

Porównanie kredytów samochodowych

ranking kredytów samochodowych – Porównując różne oferty kredytów samochodowych należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje. Oferty prezentowane przez instytucje finansowe różnią się nie tylko rodzajem kredytu, ale także oprocentowaniem. Zazwyczaj wynosi ono od 4% do 10%. Wysokość oprocentowania, jeśli chodzi o kredyty samochodowe, ustalana jest na podstawie zmiennej stawki WIBOR ustalanej co 3 miesiące dla kredytów w PLN oraz stałej marży. Na całkowity koszt kredytu samochodowego istotny wpływ ma wysokość prowizji. Trzeba skrupulatnie analizować RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. W niektórych bankach można liczyć na prowizję 0%, w innych zaś sięga ona nawet 10%. Porównując kredyt na auto warto zwrócić uwagę również na standardowe parametry kredytu, czyli okres kredytowania, wysokość raty. Maksymalna kwota kredytu powinna nas zainteresować, gdy chcemy zakupić drogi pojazd.

Kredyt samochodowy kalkulator

Poszukiwania kredytu samochodowego warto oprzeć o kalkulator kredytów samochodowych. To świetna baza informacji o aktualnych produktach bankowych. Narzędzie pozwala na szybkie znalezienie kredytu samochodowego dopasowanego do preferencji zainteresowanego. W odpowiednie pola należy wpisać dane dotyczące planowanego zakupu, a system prezentuje zestawienie ofert z uwzględnieniem potencjalnego kredytobiorcy. Kalkulator kredytów samochodowych pozwala na sprawdzenie, w którym banku znajdziemy najkorzystniejszą ofertę. Uzyskamy też informację o całkowitej kwocie do spłaty. Żeby zobaczyć najlepsze oferty na kredyty samochodowe trzeba podać interesującą nas kwotę kredytu, zaznaczyć okres kredytowania oraz oprocentowanie.

Najtańszy kredyt samochodowy

Każdy zainteresowany sfinansowaniem zakupu pojazdu z kredytu liczy na korzystną, najtańszą ofertę. Nie zawsze oferty na najtańsze kredyty samochodowe spełniają oczekiwania co do warunków np. spłaty. Dostęp do różnych narządzi pozwala łatwo znaleźć korzystną dla nas ofertę. Możemy analizować rankingi kredytów samochodowych pod kątem RRSO, oprocentowania, wysokości prowizji. Kredyt samochodowy z niskim RRSO, niewielkim oprocentowaniem, bez prowizji to najtańszy rodzaj kredytu, korzystniejszy niż kredyt gotówkowy.

tagi: ranking kredytów samochodowych

Rate this post

Podobne Oferty

Hapi pożyczki Oferta i warunki pożyczek w Hapipożyczki - Hapi Pożyczki    Hapi pożyczki to pożyczkodawca, której właścicielem jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Można pokusić się o stwierdzenie, że Hapi to nie jest zwykła chwilówka. Należy bowiem wziąć pod uwagę okres spłaty, który wynosi minimum 3 miesiące, oraz kwotę hapi pożyczki, której górna...
Filarum Filarum w Polsce działa od listopada 2013 roku i należy do Rapid Finance Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Na rynek chwilówek firma Filarum ta weszła jako prawdziwy przebój, gdyż jako jedna z nielicznych firm tego pokroju zdecydowała się na użycie reklamy w telewizji i to przede wszystkim w największych stacjach telewizyjnych takich j...
Kredyt Gotówkowy Millenium Realizacja różnych celów życiowych wiąże się nierzadko z koniecznością wygospodarowania pewnej sumy pieniędzy. Czy pragniesz wyjechać na urlop za granicę, kupić nowy sprzęt AGD do kuchni, zorganizować wesele, czy kupić nowy samochód, musisz posiadać pewną sumę pieniędzy, bez której trudno zrealizować swoje plany. Mało kto posiada jednak odłożon...
Kredyt Gotówkowy Alior Bank Alior Bank to instytucja dostępna na rynku finansowym od 2008 roku i warto uwzględnić, że nasza firma w 2014 roku jako pierwszy polski bank wygrała konkurs Retail Bankier International na Najlepszy Europejski Bank Detaliczny roku 2014.  W 2010 roku na mocy współpracy z operatorem sieci komórkowej T-mobile, zmienił się w T-mobile Usługi Bankowe....
Sprint Money Kontakt: NovaCash Sp. z o.o. ul.Biała 4/81 00-895 Warszawa NIP: 5272734871 Regon: 361334827 E-mail: novacash@novacash.euSprint Money – charakterystyka Na rynku finansowym pojawia się coraz więcej instytucji pozabankowych. Wśród nich znajduje się również SprintMoney. Jest to idealny serwis pożyczkowy dla osób, które posiadają nieciekawą...
Ekstra Pieniądze Ekstra Pieniądze to marka pożyczkowa stworzona przez brytyjską firmę SXE Digital Limited. Jej siedziba znajduje się w Londynie przy ulicy Wenlock Road 20-22.  W naszym kraju usługi ona świadczy poprzez pośrednictwo. Oznacza to, że firma sama nie udziela pożyczek, a jedynie współpracuje z innymi instytucjami wyrażającymi zgodę na udostępnianie swoic...
Via SMS Firma Via SMS jest nowoczesną firmą udzielającą pożyczek przez internet. Na Polski rynek firma Via SMS dotarła w roku 2011, a istnieje od roku 2009. Firma Via SMS jest jednym z założycieli Związku Firm Pożyczkowych oraz jej członkiem, co według zapewnień przekłada się na wyższe standardy obsługi klienta. Via SMS obiecuje także łatwiejszą kontrolę w...
Koliber Pożyczka Dane firmy  Nazwa firmy: Pożyczka Koliber  FK Sp. z o.o.Adres: ul. Poznańska 61,  20-731 LublinE-mail:   info@pozyczkakoliber.pl Tel.:       +48 533 197 675Godziny pracy: poniedziałek-piątek 8-18O firmie Pożyczka Koliber to wyodrębniona z grupy Fundusz Korona instytucja udzielająca pożyczek pozabankowych przez internet...