Ranking Kredytów Gotówkowych

CO TO JEST KREDYT GOTÓWKOWY?

Kredyt gotówkowy to jedna z form kredytu, która wynika z jego specyficznej formy płatności czyli przekazania przez bank pieniędzy – gotówką bezpośrednio do rąk klienta, bądź na wskazany rachunek bankowy. Umożliwia to wydanie kwoty kredytu na dowolny cel, zwykle ten związany z codziennymi potrzebami. Z tego powodu kredyt gotówkowy często nazywany jest także kredytem konsumpcyjnym. Charakteryzuje się mniejszą kwotą kredytu, ale brak narzuconego przez bank celu sprawia, że jest atrakcyjny w oczach klientów.

OPROCENTOWANIE KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Oprocentowanie kredytów gotówkowych ustalane jest według marży banku oraz stawki WIBOR, czyli oprocentowania, według którego banki udzielają sobie nawzajem pożyczek. Aktualnie oprocentowanie kredytów gotówkowych waha się od 5 do 10%, należy jednakże pamiętać, że z kredytem mogą się wiązać inne koszta, między innymi opłaty za rozpatrzenie wniosku, udzielenie kredytu, prowizje, itp. Z tego powodu warto zapoznać się z RRSO kredytu.

JAK UZYSKAĆ KREDYT ONLINE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU?

Ze względu na mniejsze kwoty kredytu oraz możliwość przeznaczenia go na dowolny cel uzyskanie tych środków jest prostsze i mniej sformalizowane, dlatego banki wychodząc naprzeciw klientowi umożliwiły złożenie wniosku online. Po wybraniu konkretnej oferty kredytu wystarczy przejść do składania wniosku. W pierwszym etapie zostaniemy poproszeni o określenie parametrów kredytu, czyli wskazanie kwoty kredytu i czasu spłaty. Bank w tym czasie przekaże nam informacje o wysokości miesięcznej raty i kwocie brutto kredytu. Kolejnym krokiem będzie podanie wszystkich danych osobowych, w tym numeru PESEL i numeru dowodu osobistego. Bank zapyta również o dotychczasowe zobowiązania (czyli spłacane aktualnie kredyty i pożyczki) oraz o liczbę osób pozostających na naszym utrzymaniu (dzieci, bezrobotny małżonek). W następnym etapie będziemy musieli podać nasze źródła dochodu (rodzaj zatrudnienia) i kwotę, którą z tego tytułu otrzymujemy. Czasem bank może zażądać wyciągów z konta za 6 ostatnich miesięcy celem potwierdzenia otrzymywanych przez nas środków. Zwykle dochodzi do tego jeżeli nasze wynagrodzenie wpływa na konto w innym banku niż ten, w którym zaciągamy kredyt gotówkowy. Wyciągi z banku można przesłać w formie dokumentu pdf, bądź skanu. Konieczne może się też okazać przesłanie umowy, na mocy której pozyskujemy wymienione środki – to również można wykonać przez internet.

KREDYT GOTÓWKOWY BEZ ZAŚWIADCZEŃ

Niektóre banki oferują kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach oraz o zatrudnieniu. Kredyt można otrzymać zarówno w placówce jak i online. Bank wymaga jedynie wyciągu z konta za okres 3 lub 6 miesięcy celem potwierdzenia przez nas deklarowanych dochodów. Należy jednakże pamiętać, że decyzja o udzieleniu takiego kredytu należy do banku – jeżeli mamy niekorzystną historię kredytową w BIK ciężko będzie nam uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

KREDYT GOTÓWKOWY CZY HIPOTECZNY?

Decyzja o wyborze kredytu gotówkowego bądź hipotecznego powinna zależeć przede wszystkim od wysokości wnioskowanej kwoty oraz celu, na który chcemy ją przeznaczyć. Kredyt gotówkowy jest o wiele prostszy w otrzymaniu, środki zostają bezpośrednio przekazane na nasze konto i nie musimy wskazywać na co chcemy wykorzystać otrzymaną kwotę. Niestety mniej formalności i większe ryzyko po stronie banku często nakładają ograniczenia wielkościowe kredytu oraz sprawiają, że kredyt gotówkowy jest droższy. Kredyt hipoteczny można wykorzystać jedynie na potrzeby mieszkaniowe, czyli  zakup mieszkania, domu lub działki albo na wykończenia nieruchomości lub remont. Pieniądze z tego kredytu nie trafią na nasz rachunek – zostaną od razu przekazane sprzedającemu. Kredyt ten charakteryzuje się także zabezpieczeniem w formie hipoteki, inaczej mówiąc zastawem na nieruchomości. Kredyty różnią się także okresem spłaty – gotówkowy brany jest na kilka lat, a hipoteczny nawet na 35 lat.

Czym jest RRSO kredytu?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (w skrócie RRSO) to inaczej relacja pomiędzy całkowitymi kosztami kredytu (odsetkami, opłatami za rozpatrzenie wniosku, opłatami za przyjęcie wniosku, ubezpieczeniem kredytu i innymi), a kwotą otrzymanego kredytu. Przykładowo, biorąc kredyt na 10 000 zł. na okres 12 miesięcy z oprocentowaniem 10%, prowizją 2% i 150 zł innych kosztów RRSO wyniesie 16,99%. Ustawa o kredycie konsumenckim szczegółowo określa sposób wyliczania RRSO, dlatego jest to najbardziej obiektywne narzędzie do porównywania kredytów.

Pożyczka pozabankowa czy kredyt?

Wszelkiego rodzaju pożyczki pozabankowe są regulowane przepisami kodeksu cywilnego, który jest o wiele mniej restrykcyjny niż prawo bankowe, czy ustawa o kredycie konsumenckim, na podstawie których działają banki. Oznacza to, że chcąc otrzymać pożyczkę pozabankową nie trzeba spełniać rygorystycznych wymogów. Sama procedura jest także szybsza i nie wiąże się z tak dużą ilością formalności. Minusem pożyczek pozabankowych jest jednakże ich dużo wyższa cena. Oprocentowania pożyczek pozabankowych mogą sięgać nawet kilkuset procent rocznie! Co gorsza instytucja jej udzielająca może zażądać spłaty pożyczki w każdym momencie.

Kredyt Gotówkowy Materiał Promocyjny

 

tagi: kredyt gotowkowy, kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy kalkulator, kredyt gotówkowy online, kredyt gotówkowy ranking, kredyty gotówkowe, kredyty gotówkowe ranking, najtańszy kredyt gotówkowy, ranking kredytów gotówkowych, tani kredyt gotówkowy, , , kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy kalkulator, kredyty gotówkowe, kredyt gotówkowy online, kredyt gotówkowy ranking, najtańszy kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, kredyt gotówkowy pko, ing kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy mbank, mbank kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy ing, kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń, tani kredyt gotówkowy, kredyty gotówkowe ranking, kredyt gotówkowy pko sa, pko kredyt gotówkowy, pko bp kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy alior bank, kredyt gotówkowy przez internet, zdolność kredytowa kredyt gotówkowy, bgż kredyt gotówkowy, santander kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy santander, kalkulator kredyt gotówkowy, alior bank kredyt gotówkowy kalkulator, kredyt gotówkowy bez bik, kredyt gotówkowy porównanie, najtańsze kredyty gotówkowe, kredyt gotówkowy wbk, kredyt gotówkowy millenium