Ranking Kont Oszczędnościowych

Sprawdź ranking kont oszczędnościowych:

Konto oszczędnościowe to jeden z wielu dostępnych współcześnie sposobów na zainwestowanie dodatkowych środków finansowych. W poniższym artykule prezentujemy Państwu ranking kont oszczędnościowych – dzięki niemu można uzyskać wszystkie najważniejsze informacje odnośnie stawek oprocentowania oraz opłat pobieranych przez poszczególne banki. Zapraszamy do lektury oraz sprawdź ranking kont oszczędnościowych. 

Konta oszczędnościowe ranking

Konsumenci, którzy nie chcą zamrażać swoich środków na lokatach, powinni zdecydować się na założenie konta oszczędnościowego. Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje Getin Noble Bank. Oferuje on stawkę w wysokości 3,50% w ujęciu rocznym.Oferta ta obowiązuje w ramach promocji „Bonus za aktywność”. Klienci, którzy je wybiorą, będą musieli założyć konto osobiste oraz wyrazić zgody marketingowe. Ponadto muszą zapewnić comiesięczne wpływy na poziomie minimum 1000 złotych. Nie są to wszystkie parametry weryfikowane przez Getin Noble Bank. Instytucja wymaga również posiadania statusu nowego klienta. Warto wiedzieć, że wyższa stawka obowiązuje przez okres jednego roku i dotyczy oszczędności do kwoty 10 000 złotych.

Drugie miejsce to oferty opiewające na 3,00 % w ujęciu rocznym – mają ją trzy instytucje bankowe. Chodzi tutaj o Konto Oszczędnościowe T-Mobile Usługi Bankowe, Konto Oszczędnościowe od Alior Banku oraz o Konto Oszczędnościowe Premium od Banku Pekao. Jeśli chodzi o założenie konta oszczędnościowego w Alior Banku, to wiąże się ono z założeniem Konta Jakże Osobistego – obie oferty są nieodłączne. Oprocentowanie na preferencyjnych warunkach naliczane będzie do końca 2019 roku. Dotyczy ono wkładu na maksymalnym poziomie 20 000 złotych.

Kolejna oferta to Konto Oszczędnościowe T-Mobile Usługi Bankowe dostępne w promocji. Na oprocentowanie w wysokości 3,00% rocznie mogą liczyć nowi klienci, którzy przed utworzeniem konta lokacyjnego uruchomią konto osobiste. T-Mobile również nakłada ograniczenia – na koncie można ulokować maksymalnie 50 000 złotych. Wyższe oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni.

Trzecia oferta to Konto oszczędnościowe Premium stworzone przez Bank Pekao. Jest ona skierowana do nowych klientów korzystających z jednego z kont wymienionych w regulaminie promocji. Propozycja Pekao może dotyczyć również osób, które mają już w tym banku konto osobiste, jednak nie korzystały one z niego w aktywny sposób w określonym przedziale czasowym. Oprocentowanie w wysokości 3,00% w skali roku obowiązuje do kwoty 100 000 złotych. Taka stawka będzie obowiązywała przez okres 180 dni.

Promocyjne odsetki dla nowych środków w Koncie Milennium

Na kolejnym miejscu znajdują się dwa konta oszczędnościowe oferujące oprocentowanie w wysokości 2,70% rocznie. Chodzi o Konto oszczędnościowe Profit Banku Milennium oraz Konto Systematyczne stworzone przez Santander Bank Polska. Obie instytucje bankowe jako obowiązek założenia takiego konta wymieniają posiadanie konta osobistego. Santander wymaga też uruchomienia usługi automatycznego oszczędzania.

Z kolei regulamin Milennium stanowi, że klient musi sam wpłacać nowe środki. Bank Milennium pozwala na ulokowanie nawet 100 000 złotych, ale Santander umożliwia dłuższe oszczędzanie na preferencyjnych warunkach – mianowicie do 29 czerwca 2019.

Ranking kont oszczędnościowych bez warunków dodatkowych 

Jeśli zależy nam na znalezieniu konta oszczędnościowego nie obwarowanego dodatkowymi warunkami takimi jak założenie dodatkowego konta osobistego, comiesięcznego przelewania środków czy posiadanie statusu nowego klienta, warto przeanalizować poniższy ranking. Stawkę otwiera tutaj Idea Bank oferujący stawkę oprocentowania na poziomie 3,20% w ujęciu rocznym. Produkt Konto Idealnie Proste dotyczy kapitału w wysokości maksymalnej 20 000 złotych. Stawka oprocentowania będzie naliczać się do 31 marca 2019.

Drugie miejsce należy do Konta Oszczędnościowego Toyota Banku. Oprocentowanie w tej chwili wynosi 2,22 % w ujęciu rocznym. Będzie obowiązywało co najmniej do końca bieżącego kwartału. Bank pobiera co miesiąc opłatę w wysokości 30 złotych za prowadzenie konta – jest ona zwracana tym klientom, którzy w danym miesiącu nie wykonywali przelewów i wypłat. Trzecie miejsce w rankingu kont oszczędnościowych bez warunków dodatkowych zajmuje konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku. Klienci mogą liczyć na 1,50% w skali roku.

Legalne oszczędzanie – podatek od zysków kapitałowych

Warto wiedzieć, że oszczędzanie na kontach oszczędnościowych jest w pełni legalne. Banki zobowiązane są do tego, by od wszystkich wypracowanych odsetek odprowadzać podatek od zysków kapitałowych. Jego wysokość wynosi 19%. Podatek ten nazywa się podatkiem Belki (określenie pochodzi od nazwiska ministra, który go wprowadził). Klienci nie muszą wskazywać tego podatku w swoich corocznych rozliczeniach podatkowych. Tym samym podatkiem obarczone są również inne typy zysków kapitałowych. Mowa tutaj na przykład o obrocie akcjami bądź jednostkami funduszy inwestycyjnych. W przypadku tych pozostałych typów zysków odprowadzanie podatków jest jednak obowiązkiem konsumentów.

tagi: ranking kont oszczędnościowych