Pożyczka za Darmo

[wbsft type=”porównywarka bez rrso”]

Darmowe pożyczki” czy ” pożyczki za darmo „, ” pożyczka za darmo ” to jedne z najczęściej emitowanych reklam prywatnych firm pożyczkowych w internecie, radiu czy tv. Wedle haseł reklamowych pożyczka ma być całkowicie darmowa, a my będziemy musieli oddać jedynie tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy – bez odsetek czy opłat. Jest to bardzo kusząca oferta, z której chciałoby skorzystać wiele osób. Jednak jak przy każdej darmowej ofercie budzi ona pewne obawy i pytania — czy rzeczywiście pożyczka jest darmowa i nie poniesiemy żadnych kosztów, gdy ją weźmiemy. Poniżej prezentujemy odpowiedź na pytania, czy darmowe pożyczki rzeczywiście są darmowe, dlaczego tak się dzieje oraz czy łatwo ją dostać i warto ją wziąć.

Pożyczka za darmo na 0% – pożyczki za darmo

Pożyczki 0% czy darmowe pożyczki są normalnymi pożyczkami oferowanymi przez prywatne marki finansowe. Większość firm pożyczkowych na rynku ma w swojej ofercie taką promocję. Są to pierwsze pożyczki, jakie bierzemy w konkretnych firmach. Nie różnią się one od tych standardowych z oprocentowaniem w żadnym innym elemencie. Gdy zdecydujemy się wziąć taką promocyjną pożyczkę, otrzymamy również konkretny termin spłaty i będziemy musieli podpisać standardową umowę pożyczkową. Gdy zbliżać się będzie termin spłaty, będziemy musieli spalać tylko taką sumę, jaką otrzymaliśmy bez dodatkowego oprocentowania, kosztów czy opłat. Aby otrzymać taką, pożyczkę musimy spełnić te same wymagania co przy standardowej pożyczce oraz przejść ten sam proces weryfikacji i składania wniosku. Cały proces odbywa się na stronie pożyczkodawcy, a sama pożyczka po pozytywnej decyzji kredytowej znajduje się na naszym koncie w ciągu 1-2 dni roboczych. Darmowe pożyczki udzielane są również na sumy do ok. 3000 zł. Fakt ten nie wynika z ich darmowości, a z sytuacji, że są to pierwsze pożyczki udzielane nowym klientom. Wszystkie firmy pożyczkowe niezależnie od tego, czy oferują darmową pożyczkę — pierwszą lub drugą pożyczkę udzielają na nieco niższe sumy, aby poznać klienta i sprawdzić, czy rzetelnie będzie je spłacał przed wzięciem kolejnej — dużej.

Jak bardzo darmowa jest pierwsza pożyczka?

Głównym pytaniem, które pojawia się przy okazji darmowych pożyczek, jest to czy i w jakim stopniu pożyczki darmowe rzeczywiście są darmowe. Odpowiedź na to pytanie jest pozytywna. „Pożyczki 0%” czy „darmowe pożyczki” ” pożyczki za darmo ” rzeczywiście są udzielane za darmo i nie ma w nich żadnych „haczyków”, czy dodatkowych obostrzeń. Na koniec trwania pożyczki musimy spłacić jedynie taką samą sumę, jaką otrzymaliśmy. Promocja ta ma kilka powodów. Pierwszym z nich jest chęć przyciągnąć nowych klientów. Firmy pożyczkowe starają się w ten sposób zachęcić nowe osoby, które jeszcze nigdy nie były klientami firmy, aby skorzystały z ich usług. Darmowa pożyczka jest również możliwością przetestowania danej firmy i sprawdzenia, jak przebiega proces brania takiej pożyczki. Na pierwszy rzut oka firmy pożyczkowe nic nie zarabiają, a więc tracą na darmowym pożyczaniu klientom pieniędzy. Jest to jednak korzystny dla marek finansowych proces, z którego chętnie korzystają. Jeśli dana osoba skorzysta pierwszej darmowej pożyczki, to w przyszłości potrzebując kolejnej, wybierze już znaną i sprawdzoną firmę. Kolejna pożyczka będzie już oprocentowana, a firma pożyczkowa zarobi na niej konkretne pieniądze.

Pożyczka za darmo jest całkowicie darmowa. Otrzymując pewną kwotę — taką samą będziemy musieli oddać przy jej spłacie. Nie ponosimy z tego tytułu oprocentowania, kosztów manipulacyjnych, prowizji czy dodatkowych kosztów np. za udzielenie pożyczki. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy pożyczka taka jest rzeczywiście darmowa, jest sprawdzenie RRSO. To roczny koszt pożyczki. Jeśli RRSO wynosi 0%, to rzeczywiście oddajemy tylko taką sumę, jaką pożyczyliśmy od firmy pożyczkowej.

Czy łatwo dostać darmową pożyczkę ?

Kolejną kwestią przy temacie darmowych pożyczek jest ta, czy łatwo ją dostać. Wiele osób z chęcią skorzystałoby z tak interesującej promocji, lecz zastanawia się, czy pożyczki takie nie są obwarowane dodatkowymi wymaganiami. Darmowe pożyczki mają dokładnie takie same wymagania jak te standardowe. Aby ją otrzymać, musimy w większości przypadków posiadać stałe zatrudnienie, uzyskiwać konkretne dochody, wylegitymować się odpowiednią zdolnością kredytową czy nie posiadać zadłużenia. Są to standardowe wymogi firm pożyczkowych. Jeśli chcemy uzyskać taką pożyczkę, musimy złożyć standardowy wniosek pożyczkowy, w którym określimy rodzaj pracy, nasze zobowiązania, ew. opóźnienia w spłacie innych rat, sytuację finansową oraz wysokość zarobków. Po wysłaniu takiego wniosku firma podejmie decyzje w ciągu kilku godzin, a my otrzymamy ją SMS-em lub e-mailem. Sam proces brania pożyczki nie jest trudny i poradzi sobie z nim nawet osoba nieznająca się na nowoczesnych technologiach czy tak która nigdy wcześniej nie korzystała z usług pożyczek w prywatnych firmach.

Dobrą poradą jest przetestowanie kilku pożyczkodawców. W ten sposób dowiemy się, jak oni działają w praktyce, a nie będziemy musieli płacić oprocentowania za wzięte pożyczki. Wykorzystując odpowiednio ten fakt, możemy wziąć dużą sumę bez oprocentowania lub skorzystać z kilku kolejnych pożyczek bez dodatkowych kosztów.